Domy małe

Typ domu

od 70 m2

Minimalna powierzchnia użytkowa

już od 250 000

Cena (stan zamknięty)

15 x 24 m2

Minimalne wymiary działki

Kamar

kontakt@kamar-domyenergooszczedne.pl

+48 502 222 781

Domy energooszczędne

Dom pasywny – dlaczego warto

Troska o dbałość o środowisko to krok ku przyszłości. Jednym z takich kroków jest budowa domu pasywnego, który stanowi przykład budownictwa ekologicznego nowej generacji.

Tak poważna inwestycja jak budowa domu musi być gruntownie przemyślana. Warto wspomnieć, że dom pasywny to rozwojowe rozwiązanie, które przynosi szereg korzyści na przestrzeni lat użytkowania budynku.

Pierwszą, oczywistą korzyścią jest możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na ogrzewaniu obiektu. Do korzystnego bilansu energetycznego domów pasywnych przyczynia się specjalna konstrukcja maksymalnie hamująca straty ciepła. Jednocześnie niejednokrotnie zakłada ona czerpanie dodatkowej energii do ogrzewania ze źródeł odnawialnych, które w znacznym stopniu ograniczają emisję toksyn do środowiska. Ponadto innowacyjne systemy niejednokrotnie dedykowane domom pasywnym pozwalają czerpać wodę deszczową i korzystać z przydomowych oczyszczalni ścieków. Są to jedynie przykłady. Do domów pasywnych pasują wszelkie rozwiązania wyróżniające się wydajnością i aspektami ekologicznymi – nie wykluczając sprzętu RTV, AGD i oświetlenia.

Należy pamiętać, że nawet domy pasywne wymagają ocieplenia. Jest ono jednak nieporównywalnie małe w zestawieniu z potrzebami budownictwa tradycyjnego. Właściciel nowowybudowanego obiektu może wybrać jedno z kilku najkorzystniejszych dla siebie rozwiązań – ogrzewanie gazowe, piec kaflowy, pompę ciepła czy funkcjonalne urządzenia kompaktowe.

Na zachodzie istnieje możliwość skorzystania ze specjalnych dopłat państwowych na budowę domu ekologicznego. Polska również idzie w tym kierunku, bowiem programy dopłat do kredytów przeznaczonych na budowę domów energooszczędnych nieustannie się rozwijają.

Firma Kamar, której realizacje obejmują głównie województwo mazowieckie, od lat specjalizuje się w budowie domów energooszczędnych, w tym domów pasywnych. Nasze projekty domów ekologicznych doskonale wpisują się w zielone regiony Mazowsza, ponieważ ich specyfika nie burzy naturalnej harmonii terenów obejmujących rezerwaty i parki krajobrazowe.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do współpracy.

« Powrót do listy